Auction house, het Dorotheum Foto: auction house, het Dorotheum

Het oudste veilinghuis, het Dorotheum werd opgericht in 1707 in opdracht van de Oostenrijkse Keizer Franz Joseph I als een staat pandjeshuis voor de behoeften van de bevolking, die zich in een moeilijke financiële situatie. Eerst op de verkoop van dingen die niet in staat waren om te verlossen van hun eigenaren, konden slechts een beperkt aantal kopers. In 1785 het pandjeshuis is een open school voor allen die bereid zijn om de aankoop van de lien. Na 80 jaar na de oprichting, de pawn shop is verhuisd naar het centrum van Wenen, in het voormalige klooster van St. Dorothea, en kreeg zijn huidige naam – het Dorotheum. Het bedrijf snel in een stroomversnelling en werd rijk, dus in 1901 op het terrein van een voormalig klooster is gebouwd op een prachtige en elegante gebouw, ontworpen door architect Ritter von arrest. De plechtige opening van het Dorotheum bezocht de Keizer. De gerenoveerde ruimtes zijn nodig door de grote veilinghuizen; in de expositie-hallen begonnen met het verzamelen van alle de Weense elite.

Sinds 1978, het Dorotheum is geopend en kamers met gratis verkopen die bracht nog meer potentiële kopers. In de hallen van de tentoongestelde kunstvoorwerpen, Antiek, sieraden. De handel in deze zalen is aan de gang, zonder verwijzing naar de veilingen. Vandaag voor het eerst bezet veiling, die in amsterdam een schilderij van de NEGENTIENDE eeuw en het werk van hedendaagse kunstenaars. Van oudsher veel belang in glas -, porselein-en beeldhouwkunst van de Oostenrijks-hongaarse monarchie.

Sinds 2001, het Dorotheum overgegaan in de handen van privé-eigenaars die verantwoordelijk zijn en houden van de tradities auction house.

Momenteel is het Dorotheum heeft vestigingen, zowel in Oostenrijk en in andere landen van de wereld: Italië, Japan, tsjechië, Duitsland. Record verkoop-resultaten voor het Dorotheum was 2007, toen de totale omzet bedroeg 123 miljoen euro.

Ik kan een beschrijving toevoegen